Moskwa: CSKA zarobi na lożach 77 milionów rocznie!

źródło: Championat.com / własne | MK; autor: michał

Moskwa: CSKA zarobi na lożach 77 milionów rocznie! Moskiewskie CSKA liczy na szybką spłatę swojego nowego stadionu. Na samych tylko lożach VIP klub chce zarobić 20 mln $ (77 mln zł) w jeden sezon. Najdroższa już wynajęta.

Reklama

Już w najbliższą sobotę po raz pierwszy widzowie zasiądą na CSKA Arenie. Mecz przeciwko czeczeńskiemu Terekowi Grozny to co prawda mniej prestiżowe wydarzenie niż Superpuchar Rosji czy sparing z Chelsea (oba były planowane), ale jest się z czego cieszyć.

Właściciel CSKA Moskwa Jewgienij Giner zapowiada, że rozruch areny da jego zespołowi duży zastrzyk gotówki. W rozmowie z Championat.com Giner zdradził, że w ciągu jednego sezonu z samych lóż ma wpływać ok. 20 mln $ (77 mln zł).

Suma jest imponująca, ale też trudno się dziwić. Pomijając restaurację czy kluby biznesowe w narożnikach, CSKA Arena zaoferuje aż 127 prywatnych lóż – 21 klasy Elite i 106 niższej klasy Premium. Najmniejsza z nich ma 38 m2, a największa 47 m2. I właśnie ta największa, kosztująca w przeliczeniu 1,5 mln zł rocznie, jest od dawna zajęta. CSKA umożliwia wynajem na od 1 do 3 lat, oferując w zamian 24-godzinny dostęp do lóż przez cały okres.

Pieniądze bardzo się przydadzą, ponieważ CSKA Moskwa samodzielnie sfinansowało tylko ok. jedną trzecią kosztów CSKA Areny (łącznie 350 mln $). Większość, ok. 240 milionów, pochodzi z kredytu VEB (Vnesheconombank), który klub będzie teraz spłacał.

CSKA Arena© Tesey, Livejournal

Reklama