Kartuzy: Największa modernizacja kartuskiego stadionu

źródło: Kartuzy.pl

Kartuzy: Największa modernizacja kartuskiego stadionu Aż 4 miliony pochłonie przebudowa stadionu w Kartuzach. Zyskają sportowcy, a przede wszystkim lekkoatleci. Projekt otrzymał wsparcie z ministerstwa.

Reklama

Jeszcze nie w tym roku, ale od przyszłego ruszy przebudowa stadionu miejskiego w Kartuzach. Konsultowana z klubami sportowymi modernizacja przewiduje nowe boisko, a wokół niego arenę lekkoatletyczną.

Inwestycja ma pochłonąć 4 mln zł, co oznacza, że będzie największą w historii istniejącego obiektu. Przeprowadzenie jej będzie możliwe dzięki pozyskaniu 1,5 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przebudowę stadionu zaplanowano na lata 2017-2018. Obiekt zyska nową pełnowymiarową, czterotorową poliuretanową  bieżnię okrężną długości 400m wraz z sześciotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m, jednostronną, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoków wzwyż, skocznię do skoku o tyczce, dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rzutnię do rzutów dyskiem, rów z wodą do biegów z przeszkodami. W projekcie zaplanowano również zakup osprzętu lekkoatletycznego.

Stadion w Kartuzach© UM Kartuzy

Stadion w Kartuzach© UM Kartuzy

Reklama