Kanada: Stadion w Reginie (prawie) gotowy

źródło: Riderville.com; autor: michał

Kanada: Stadion w Reginie (prawie) gotowy Wykonawca i inwestor poinformowali, że prace na budowie Mosaic Stadium właściwie się zakończyły. „Właściwie” oznacza w tym przypadku, że wykończeniówka i instalacje czekają…

Reklama

Wraz z końcem sierpnia zakończyła się budowa Mosaic Stadium. Chodzi dosłownie o główne prace budowlane: trybuny, dach i szkielet przyszłego telebimu są już gotowe. Wszystkie pomieszczenia już oszklone, elewacja w barwach Saskatchewan Roughriders na miejscu. To jednak nie oznacza końca inwestycji.

Do wykonania zostały stoiska cateringowe, plac przed stadionem, elektronika, szatnie i umeblowanie części pomieszczeń. Te prace nie przeszkodzą jednak w organizacji dnia otwartego w sobotę, dzięki któremu pierwsi kibice zobaczą nowy stadion, stworzony dla co najmniej 33 tys. widzów.

Mosaic Stadium© City of Regina

Jego oficjalne otwarcie odbędzie się dopiero latem 2017 roku, ale na szczęście mieszkańcy Reginy nie muszą czekać aż tak długo. 1 października odbędzie się pierwszy mecz, podczas którego odwiedzający przetestują drogi ewakuacyjne i wyposażenie stadionu. Na boisku zmierzą się University of Regina Rams oraz University of Saskatchewan Huskies.

Na budowie wartego prawie 300 mln $ (830 mln zł) stadionu od 2014 roku pracowało ok. 800 osób. Od przyszłego roku będzie najnowocześniejszym obiektem w lidze futbolu kanadyjskiego CFL.

Mosaic Stadium© City of Regina

Reklama