Anglia: Grimsby ogłasza partnera dla nowego stadionu

źródło: grimsby-townfc.co.uk / grimsbytelegraph.co.uk / bbc.com

Anglia: Grimsby ogłasza partnera dla nowego stadionu Extreme Leisure ma zbudować trybuny dla 14 tysięcy widzów, a wraz z nimi lodowisko, sklepy i mieszkania. Projekt trzeba jednak przepchnąć przez samorząd zanim ruszy budowa.

Reklama

Grimsby Town poinformowało dziś, że deweloper Extreme Leisure, dotąd znany z ośrodków wypoczynkowych, zbuduje stadion piłkarski i połączone z nim funkcje dodatkowe. Obiekt ma być zlokalizowany przy Peak Parkway, głównej alei prowadzącej z centrum na południe miasta.

Stadion ma zaoferować w pełni zadaszone trybuny dla 14 tys. widzów, dzięki czemu Grimsby Town będą mogli przenieść się z przestarzałego Blundell Park po ok. 120 latach. W jednym kompleksie z samym stadionem ma powstać kryte lodowisko, sklepy oraz miejsce pod osiedle mieszkaniowe.

Grimsby Community Stadium

Dziś poznaliśmy partnera, mamy również potwierdzenie dla ceny – 55 mln funtów (280 mln zł) za cały kompleks. Nie znamy natomiast ostatecznego kształtu stadionu, ponieważ do dziś udostępniono jedynie stary widok z lotu ptaka (stworzony już kilka lat temu) oraz jedną niewielką wizualizację z wnętrza.

Brak szczegółów na temat stadionu to nie przypadek. Projekt dopiero powstaje i będzie musiał przejść całą ścieżkę urzędową dla tego typu inwestycji. Extreme Leisure nie podaje na razie terminu, w którym planuje złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Projekt ma już swoją opozycję, ponieważ ma powstać w miejscu o niskiej zabudowie, gdzie może wpłynąć na komfort mieszkańców.

Grimsby Town FC

Reklama