Nowa budowa: Vålerenga zagra tam już za rok

źródło: własne | MK

Nowa budowa: Vålerenga zagra tam już za rok Patrząc na najnowsze ujęcia z budowy może trudno w to uwierzyć, ale już za rok na wschodzie Oslo stanie nowy stadion Vålerengi. Odliczanie ostatniego roku budowy od dziś również na Stadiony.net!

Reklama

Kibicom Wisły Kraków ten stadion mógłby kojarzyć się źle, gdyby nie fakt, że dziś do samej gry w pucharach daleko przy Reymonta. I piszemy to nie jako złośliwość, ale podobieństwo do norweskich rywali sprzed lat. Tak, Vålerenga dziś jest w podobnych kłopotach jak Wisła, znacznie bliżej spadku niż gry o Ligę Europy.

Mimo to w Oslo trwa wielki projekt. Od stycznia w budowie jest oficjalnie nowy stadion i warto dodać, że to największy obiekt piłkarski budowany w Norwegii od 14 lat, gdy otwarto dom największego krajowego rywala – Rosenborgu Trondheim.

Vaalerenga Stadion

Budowa ma potrwać półtora roku, co wydaje się naprawdę krótkim okresem, zwłaszcza w porównaniu z długą walką o realizację projektu. Marzenia najbardziej znanego klubu piłkarskiego z Oslo o nowym stadionie sięgają wstecz do 2008 roku. Wybrany teren we wschodniej okolicy Valle Hovin przeszedł w 25-letnią dzierżawę Vålerengi w 2014 roku. Wcześniej zajmowany był przez tor kolarski, a stadion stanie bezpośrednio przy lodowisku.

Vaalerenga Stadion

Dzięki ulokowaniu w planowanym stadionie szkoły (północno-zachodni narożnik) udało się uzyskać wsparcie publiczne i budowa mogła ruszyć oficjalnie w tym roku. Jako pierwsza zaczęła rosnąć największa trybuna zachodnia.

Vaalerenga Stadion

Do końca lipca 2017 mają być gotowe wszystkie cztery, stojące niezależnie i mieszczące łącznie ok. 17,5-18 tys. widzów. Postępy na budowie będziemy mogli Wam pokazywać regularnie dzięki uprzejmości kibicowskiego serwisu VPN.no oraz samego klubu piłkarskiego Vålerenga, którym dziękujemy za pomoc!

W przyszłości, w przypadku wzrostu zapotrzebowania, będzie można dobudować narożniki i przebić poziom 20 tys. miejsc (ok. 22 tys., zależnie od liczby miejsc stojących).

Reklama