Australia: Perth Stadium za półmetkiem

źródło: PerthStadium.com.au

Australia: Perth Stadium za półmetkiem Najdroższy stadion Australii ma już pół konstrukcji dachu, większość trybun i miejsce na największe telebimy południowej półkuli. Robi wrażenie? Na nas tak.

Reklama

Dwa symboliczne wydarzenia miały miejsce na Perth Stadium, budowanym w Burswood, Perth. Z końcem lipca ogólne zaawansowanie budowy przekroczyło półmetek. Z kolei dziś inwestor poinformował o osiągnięciu 50% głównej konstrukcji dachu nad trybunami. Tempo jest więc zgodne z założeniami i w 2017 roku obiekt będzie konstrukcyjnie ukończony.

Poza samym 60-tysięcznikiem nad wodami Rzeki Łabędziej trwają intensywne prace nad nowymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Na zachód od obiektu powstaje most pieszy łączący arenę z centrum miasta.

Perth Stadium© Perth Stadium

Z kolei przed końcem sierpnia ruszą prace nad przebudową stacji kolejowej East Perth, która ma przyjmować co mecz ok. 7,5 tys. z 60 tys. widzów. Stacja będzie zlokalizowana ok. 25 minut piechotą od stadionu, a jej rozbudowa pochłonie 25 mln $.

Ta suma nie jest częścią i tak ogromnego budżetu stadionu, który wraz z bezpośrednim otoczeniem pochłonie ponad miliard dolarów, stając się najdroższym w historii Australii. Będzie również oferował największe telebimy na południowej półkuli, które według inwestorów będą miały powierzchnię 340 m2 po każdej z dwóch stron widowni.

Perth Stadium© Perth Stadium

Reklama