Walia: Walijczycy wykupili wszystkie bilety na półfinał… w Cardiff

źródło: WRU.co.uk; autor: michał

Walia: Walijczycy wykupili wszystkie bilety na półfinał… w Cardiff Już jutro zmierzą się w półfinale Euro 2016 z Portugalią. Choć mecz odbędzie się w Lyonie, drugie tyle Walijczyków zbierze się w Cardiff, na największym stadionie Walii.

Reklama

Tego sukcesu nikt się nie spodziewał, toteż nic dziwnego, że Walijczycy żyją jutrzejszym półfinałem Euro 2016. I to do tego stopnia, że strefę kibica przeniesiono na Principality Stadium (dawniej Millennium Stadium), największy stadion Walii. Tam, na wielkim telebimie będą wspólnie oglądać mecz.

Ze względu na logistykę i bezpieczeństwo tylko ok. 20 tys. miejsc zostało udostępnionych widzom. To mniej więcej tyle, ile miejsc na Stade de Lyon mogą zająć kibice z Walii. Jak długo trwała dystrybucja wejściówek? Operator stadionu szacuje, że ok. 90 minut i pewnie byłoby szybciej, gdyby nie przeciążenie serwerów!

Wszystkie wejściówki były darmowe, co na pewno pomogło w ich szybkim zbyciu. Kibice byli jednak zachęcani do wsparcia jednej z organizacji charytatywnych walczących z rakiem. Cancer Research Wales już oficjalnie podziękowała za liczne wpłaty.

Aktualizacja: Po kilku godzinach od zakończenia sprzedaży udało się otworzyć kolejnych 7500 miejsc na widowni.

Principality Stadium© Stadiontour.at

Reklama