Mediolan: Milan i Inter wpompują 120 milionów w San Siro?

źródło: Milano.Repubblica.it

Mediolan: Milan i Inter wpompują 120 milionów w San Siro? Dopiero co przeszedł jedną fazę modernizacji, teraz największy włoski stadion może oczekiwać kolejnej. Decyzję musi jednak podjąć rada miasta, ponieważ Milan i Inter chcą sobie odliczyć wydatki od czynszu.

Reklama

Przy okazji organizowanego w maju finału Ligi Mistrzów, Stadio Giuseppe Meazza przeszedł modernizację wartą 23,5 mln € (ok. 100 mln zł). Zdecydowaną większość z tej kwoty zainwestowały kluby-gospodarze, ok. 20 mln €. Trzeba jednak dodać, że aż 70% wydatków prywatne spółki odliczyły od czynszu, który i tak musiałyby zapłacić miastu.

Teraz oba zespoły chcą wpompować kolejnych 28 mln € (ok. 122 mln zł) w latach 2017-2020. Za te pieniądze miałaby zostać rozbudowana strefa biznesowa (tak loże, jak i otwarte sektory oraz sale na zapleczu), ale też m.in. sektory dla niepełnosprawnych.

Prace będą mogły ruszyć, jeśli miasto zaakceptuje warunki stawiane przez Inter i Milan. A te, podobnie jak w dotychczasowych pracach, zakładają, że aż 70% wydanej kwoty zostanie przez miasto potraktowane jako czynsz.

San Siro

Reklama