Lwów: Karpaty zostają na Arenie Lwów

źródło: Football.ua; autor: michał

Lwów: Karpaty zostają na Arenie Lwów Trudne negocjacje zakończone, Karpaty Lwów potwierdziły, że sezon 2016/17 rozegrają na Arenie Lwów. To może być pierwszy sezon rozegrany całkowicie na arenie Euro 2012!

Reklama

Dyrektor generalny Karpat Lwów Jurij Djaczuk-Stawicki potwierdził, że największy klub Lwowa rozegra cały swój sezon 2016/17 na Arenie Lwów. – Z przyjemnością informuję naszych kibiców, że Karpaty będą dalej grać na jednym z najlepszych stadionów Wschodniej Europy. Negocjacje się zakończyły i zadowalają obie strony – powiedział dyrektor lwowskiego klubu.

Arena Lviv

Informacja oznacza bardzo dobre wieści dla operatora stadionu, który po latach posuchy wreszcie jest w stanie dopiąć budżet Areny Lwów. Pomoże też fakt, że Szachtar Donieck potwierdził rozgrywanie wszystkich meczów w europejskich pucharach właśnie we Lwowie.

Dotychczas Karpaty nigdy jeszcze nie rozegrały pełnego sezonu na Arenie. Najpierw, w sezonie 2011/12 rozegrano tu cztery mecze. Później klub wyniósł się z powrotem na Stadion Ukraina, nie mając pieniędzy na korzystanie z drogiego i położonego daleko obiektu. W rozgrywkach 2015/16 klub zawitał na Arenę wiosną.

Arena Lwów stała prawie nieużywana przez 2,5 roku, gdy żaden z ukraińskich klubów nie gościł tu regularnie. Nowe porozumienie z Karpatami, choć tylko na jeden sezon, daje szansę na lepsze funkcjonowanie obiektu.

Reklama