Elbląg: Jest dofinansowanie, przebudowa może ruszać

źródło: ro.com.pl / Info.Elblag.pl

Elbląg: Jest dofinansowanie, przebudowa może ruszać Władzom Elbląga udało się pozyskać pieniądze z ministerstwa na przebudowę budynku klubowego. Podobny sukces w przyszłym roku pomoże przebudować trybunę zachodnią.

Reklama

Wczoraj prezydent Elbląga Witold Wróblewski potwierdził, że miasto otrzymało 1,844 mln zł na przebudowę budynku klubowego przy stadionie miejskim. Na te zapowiadane od zeszłego roku prace w budżecie miejskim były już wcześniej zapisane 3 miliony, dzięki czemu można liczyć na rychły start inwestycji.

Prace dotyczyć będą m.in. robót rozbiórkowych, robót konstrukcyjnych, przebudowy pomieszczeń w obrębie budynku, robót instalacyjnych, elektrycznych i goetechnicznych, robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych. To pozwoli na wprowadzenie standardów europejskich, by sportowcy korzystający z tego obiektu nie musieli się go wstydzić – podkreślił Witold Wróblewski.

Przetarg na tę część modernizacji stadionu powinien ruszyć w najbliższym czasie, by umożliwić start prac jeszcze przed najzimniejszymi miesiącami w roku. Dodatkowo ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z budową przełącza energetycznego. – W tym roku planujemy to zadanie zrealizować – zapowiedział prezydent Elbląga. – To jest niezbędna inwestycja, żeby obiekty były pod tym względem dobrze zabezpieczone.

Jest to zabezpieczenie przyszłościowego oświetlenia stadionu – stwierdził Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpii Elbląg. – Jeśli coś się robi, należy to robić z przemyśleniem, a nie robić tak, by później to zniszczyć, bo czegoś się nie przewidziało.

W przyszłym roku przewidziana jest modernizacja zachodniej trybuny, czyli największej części widowni przy ul. Agrykola. Plan przewiduje zadaszenie trybuny, jednak jego realizacja może być zależna od pozyskania kolejnego dofinansowania z zewnątrz.

Reklama