Elbląg: Zmienią stadion krok po kroku

źródło: info.Elblag.pl / portEl.pl

Elbląg: Zmienią stadion krok po kroku Najpierw budynek klubowy, później zadaszenie i remont trybuny zachodniej. W 2018 Olimpia Elbląg doczeka się zmian na łukach za bramkami.

Reklama

W 2016 roku budżet Elbląga zakłada wydatek ok. 3 mln zł na modernizację obiektów sportowych przy Agrykola 8. – Z naszych rozmów z władzami Elbląga wynika, że w pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rozbudowa klubowego budynku. Nad częścią szatniową obiekt zyskać ma dodatkową kondygnację. Nadbudowany budynek służyć ma m.in. sportowcom korzystającym z toru łyżwiarsko-wrotkarskiego, którego budowa ruszyć ma już wkrótce – powiedział dla info.Elblag.pl Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg.

Stadion w Elblągu

Budynek za wschodnią trybuną będzie pierwszym elementem. Drugi już jest w przygotowaniu. Za prawie 70 tys. zł powstaje projekt prac modernizacyjnych na zachodniej trybunie (ma być gotowy 9 maja). Nie zmieni się ona znacząco, ale układ komunikacyjny i stan wylewek powinny się znacznie poprawić.

Przede wszystkim jednak powstanie zadaszenie dla co najmniej 1000 widzów i tu pojawia się najciekawsza część planu. Na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne, dzięki którym projekt ma szansę na dofinansowanie ze środków unijnych. Bo choć w Polsce nie można już otrzymać dofinansowania na stadiony, to na inwestycje w fotowoltaikę – jak najbardziej!

Duże inwestycje przewidziano na 2018: modernizację trybun łukowych, budynków kas, przebudowę toalet oraz montaż telebimu. Przy remoncie „łuków” planowane jest przygotowanie instalacji elektrycznej pod budowę słupów oświetleniowych.

Reklama