Amsterdam: Nowy młyn dla kibiców Ajaksu

źródło: F-side.nl

Amsterdam: Nowy młyn dla kibiców Ajaksu Od jesieni fani z Amserdamu będą mieli do dyspozycji powiększony i poprawiony sektor na Amsterdam ArenA. Wreszcie zamiast krzesełek pojawi się ponad 5 tys. miejsc stojących.

Reklama

Począwszy od sierpnia południowa trybuna na Amsterdam ArenA zacznie się zmieniać. To właśnie tu, gdzie aktualnie jest ok. 4,5 tys. miejsc, mają skupić się wszyscy kibice dopingujący aktywnie w trakcie meczu. By zmieścić ich wszystkich i zapewnić dobre warunki do stworzenia atmosfery, przez najbliższe pół roku zmieni się wiele.

W sierpniu na koronie dolnej trybuny dołożonych zostanie 97 miejsc dla widzów. Wzrostu pojemności jednak nie będzie, ponieważ trzeba dołożyć jeden rząd schodów w centrum trybuny, usuwając kilkadziesiąt miejsc.

Amsterdam Arena

We wrześniu pierwsze stare siedziska zostaną wymienione na krzesełka z barierkami (tzw. vario), dzięki czemu będzie można stać przez cały mecz. Na początku nowych fotelików będzie tylko ok. 200-300. Do końca listopada już cały sektor zostanie wymieniony na czerwone siedziska wbudowane w aluminiowe barierki.

Wreszcie, by dopełnić dzieła, fosa pomiędzy boiskiem a trybuną zostanie dobudowana, dzięki czemu powstaną cztery nowe rzędy, a w nich 402 miejsca (tym samym pojemność sięgnie ok. 54 tys. miejsc!). W tej części trybuny znajdzie się też podest dla bębnów i prowadzącego doping.

Reklama