Świnoujście: Lampy już są, bieżnia dołączy wkrótce

źródło: Swinoujskie.info

Świnoujście: Lampy już są, bieżnia dołączy wkrótce W Świnoujściu trwa letnia modernizacja stadionu. Pierwsze pojawiły się maszty oświetleniowe, ale będzie także bieżnia lekkoatletyczna oddzielająca widzów od boiska podaje Swinoujskie.info.

Reklama

Firma Tamex instaluje maszty oświetleniowe na stadionie OSiR w Świnoujściu. Z czterech wysokich „świeczek” nie będzie jednak korzystała Flota, ponieważ lampy oferują natężenie 200 lux. To wystarczająco dla lekkoatletów i do treningów, ale zbyt mało, by móc organizować wieczorne transmisje z meczów.

Wraz z budową oświetlenia na stadionie – dotąd tylko piłkarskim – powstanie bowiem 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

Stadion OSiR Wyspiarz

Projekt był konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych działających w naszym mieście. Jest również uzgodniony i zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Wykonawcą tej inwestycji  jest  firma Gretasport z Dąbrowy Górnicznej, która wygrała przetarg na „Poprawę funkcjonalności stadionu miejskiego przy ulicy Matejki 22 w Świnoujściu, poprzez budowę infrastruktury lekkoatletycznej”. Jej oferta opiewa na 2 mln 898 tys. złotych.

Na inwestycje miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Sportu i Turystyki w ramach  Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Podobnie, jak oświetlenie, lekkoatletyczna część stadionu ma być gotowa do września 2016 r.

Reklama