Moskwa: Otwarcie stadionu CSKA opóźnione

źródło: TASS / VistaNews.ru

Moskwa: Otwarcie stadionu CSKA opóźnione Miało być wielkie święto, ale mecz o Superpuchar Rosji nie odbędzie się na nowym stadionie CSKA Moskwa. Ligi też nie uda się zacząć u siebie, trzeba będzie znów grać u sąsiadów.

Reklama

Wart ok. 300 milionów dolarów (1,1 mld zł) nowy stadion CSKA Moskwa miał być otwarty tego lata. Po ciągnącej się aż 9 lat budowie finisz miał być piękny: CSKA zdobyło mistrzostwo i miało zagrać o Superpuchar Rosji przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg właśnie na 30-tysięczniku w Rejonie Choroszowskim. Byłaby okazja do rewanżu za finał Pucharu Rosji, w którym CSKA poległo 1:4 z Zenitem.

Mecz odbędzie się dokładnie za miesiąc, 23 lipca. Niestety nie na Stadionie CSKA, ponieważ – jak podała agencja TASS – odbiory odbędą się dopiero jesienią. To oznacza, że Superpuchar odbędzie się na innym stadionie, najpewniej Lokomotivu (był wyznaczony jako rezerwowy).

Osobnym problemem jest start nowego sezonu ligowego. CSKA zagra pierwszy mecz przeciwko Gazowikowi Orenburg 5 sierpnia i zamiast nowego stadionu miejscem będzie Arena Chimki. Kolejne mecze będą zależne od terminu oddania nowej areny, budowanej od 2007 roku!

Stadion CSKA© Стадион ПФК ЦСКА

Stadion CSKA© Стадион ПФК ЦСКА

Stadion CSKA© Стадион ПФК ЦСКА

Reklama