Łódź: Pierwsze krzesełka już na Widzewie

źródło: własne | MK

Łódź: Pierwsze krzesełka już na Widzewie Będzie ich 18 tysięcy, w przeważającej większości czerwonych. Te pierwsze będą montowane na trybunie południowej i już są na stadionie przy Piłsudskiego.

Reklama

Nowy stadion dla Widzewa na początku lata zaczyna nabierać kolorów. Pisaliśmy już o starcie prac nad boiskiem, brązem i bielą mieni się zachodnia fasada, teraz czas na porcję czerwieni, tej na trybunach. Za południową bramką są już nawiercone pierwsze otwory i na montaż czekają krzesełka.

W Łodzi montowany będzie model Stuttgart (od Forum Seating), który swą nazwę zawdzięcza montażowi po raz pierwszy właśnie w Stuttgarcie, na Mercedes-Benz Arenie.

Później pojawiał się na wielu stadionach, z których w Polsce znamy Stadion Energa Gdańsk, Arenę Lublin czy Stadion Miejski w Białymstoku. Ale zanim te obiekty powstały, krzesełka Stuttgart pojawiły się… właśnie na Widzewie! Na starej głównej trybunie ten model służył za foteliki VIP, a na nowym obiekcie będzie dostępny dla wszystkich widzów, choć bez miękkich obić.

Przypomnijmy, że ogromna większość krzesełek będzie w kolorze czerwonym, ale na wschodniej trybunie pojawią się też białe i czarne. Stworzą napis WIDZEW z cieniem, który będzie widoczny w kamerach telewizyjnych.

Stadion Widzewa© Gargul

Stadion Widzewa

Reklama