Łódź: Ruszają prace nad murawą dla Widzewa

źródło: własne | MK

Łódź: Ruszają prace nad murawą dla Widzewa W weekend zaczęły się przygotowania do układania boiska na nowym stadionie przy Piłsudskiego w Łodzi. Najpóźniej w sierpniu plac gry będzie zielony.

Reklama

Ostatnie maszyny jeszcze korzystają z placu przed trybunami stadionu Widzewa podczas montażu elementów dachu. Zaczęło się jednak porządkowanie przyszłego pola gry. Pod koniec lata ma tu leżeć zielony dywan.

Układaniem boiska zajmie się firma Greenboss z Poznania, która dotąd znana była przede wszystkim z trudnego zadania pielęgnacji murawy na INEA Stadionie. Od uprzątnięcia terenu do zakończenia prac powinny minąć ok. 2-3 miesiące. Nawierzchnia powinna być więc zielona w sierpniu, trzy miesiące przed terminem oddania obiektu samorządowi.

Informację potwierdził główny wykonawca, firma Mosty Łódź. Na razie nie ma jednak ostatecznej decyzji, jaka trawa pokryje boisko. Na pewno naturalna, z podgrzewaniem, nawadnianiem i odpowiednim drenażem, ale konkretna odmiana będzie wybrana na późniejszym etapie.

Widzew rozpocznie regularną grę na swoim nowym obiekcie już jako klub trzecioligowy, od wiosny 2017. Inwestycja zakończy się pod koniec listopada, zgodnie z terminem przewidzianym w umowie. Wart 138 mln zł nowy stadion pomieści 18 tysięcy widzów.

Stadion Widzewa

Reklama