Gdańsk: Pracowite lato na Stadionie Energa

źródło: własne | MK

Gdańsk: Pracowite lato na Stadionie Energa Nowy system kontroli biletów, wymiana fotelików, nowe sale komercyjne z widokiem na murawę, a do tego koncert i przygotowania do kolejnego sezonu ligowego. Sporo się dzieje w Gdańsku!

Reklama

Na początku lipca na Stadionie Energa Gdańsk powinien funkcjonować nowy system kontroli biletów. Od kwietnia pracuje nad nim firma SportData. Spółka ma 84 dni na dostarczenie systemu, za co od miejskiego inwestora (BIEG 2012) otrzyma 718 tys. zł.

To nie jedyne prace na obiekcie. Po sezonie zdemontowano też część fotelików z trybuny biznesowej. Chodzi o te o najjaśniejszym obiciu, ponieważ część z nich zaczęła się odbarwiać wskutek działania promieni słonecznych. Operator stadionu składa reklamację do wykonawcy i fotele powinny zostać wymienione bez dodatkowych kosztów.

Największa inwestycja dopiero ruszy

Do 5 lipca można składać oferty w drugim już przetargu (w pierwszym nie było ofert) na dodatkowe sale komercyjne. W sumie powstanie 12 przeszklonych lóż z widokiem na murawę – po 6 w każdym z narożników przyległych do trybuny zachodniej (oznaczone poniżej na niebiesko). Nie będą to tradycyjne skyboksy, ponieważ nie zaoferują gościom dostępu do miejsc na widowni. Mają za to być dobrym uzupełnieniem oferty stadionu.

Stadion Energa

Aktualnie na Stadionie Energa jest 40 lóż o powierzchni od 30 do 60 m2 każda, czyli oferujących od 10 do 20 miejsc. Teraz udostępnione na wynajem zostaną nowe, nieco mniejsze (od 21 do 38 m2). Łącznie strefa komercyjna urośnie o prawie 450 m2 i pozwoli generować dodatkowe zyski. Na realizację rozbudowy poczekamy, ponieważ wykonawca otrzyma pół roku na zbudowanie i oddanie 12 sal. Zakładając pozytywne rozstrzygnięcie trwającego postępowania, będzie to styczeń 2017.

Latem będzie się działo

Lechia wraca do rozgrywek ligowych jako gospodarz dopiero w trzeciej kolejce, czyli 30/31 lipca. Dwa tygodnie wcześniej (15.07) na Stadionie Energa wystąpi Avicii. Występ światowej sławy DJ-a to przyjemność warta co najmniej 135 zł, a przynajmniej na tyle najtańsze bilety wycenili organizatorzy.

Istotniejsza z punktu widzenia rentowności stadionu jest informacja, że w letniej przerwie odbędzie się wielka impreza. W zeszłym roku koncertu nie było, pierwszy raz od 4 lat. Wcześniej do Gdańska przyjeżdżali Jennifer Lopez, Bon Jovi i Justin Timberlake.

Z kolei 6 sierpnia sprzed stadionu będzie można oglądać wielki pokaz pirotechnicznego kunsztu w ramach III Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych. W powietrze zostanie wystrzelonych ok. 7 tys. ładunków pirotechnicznych.

Reklama