Tychy: Stadion Lekkoatletyczny zdąży ruszyć w tym roku?

źródło: Eurosport.Onet.pl

 Tychy: Stadion Lekkoatletyczny zdąży ruszyć w tym roku? Do połowy września dowiemy się czy i ile pieniędzy otrzymają Tychy na swój drugi stadion. Dobre wieści z ministerstwa otworzą drogę do budowy.

Reklama

Nowy stadion lekkoatletyczny w Tychach ma już pozwolenie na budowę. Nie ma jednak w pełni zabezpieczonego finansowania, a to tym bardziej istotne, że koszt inwestycji wzrósł z planowanych 10,6 do ok. 15 milionów złotych.

Jednocześnie wyższy koszt oznacza, że można otrzymać większe dofinansowanie na budowę. Tychy mogą liczyć nawet na ok. 6 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po akceptacji projektu w planie wieloletnim teraz miasto czeka na rozpatrzenie wniosku w planie na ten rok. MSiT ma czas do połowy września i jeśli samorząd dostanie pieniądze, przetarg na budowę może się odbyć już jesienią.

Arena będzie obiektem lekkoatletycznym kategorii IIIA, to oznacza, że spełni wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Będą tam mogły być rozgrywane na przykład mistrzostwa Polski o pełnym programie konkurencji.

stadiony w Tychach

Reklama