Tychy: Przy Edukacji stanie drugi stadion

źródło: Tychy.pl

Tychy: Przy Edukacji stanie drugi stadion Już w połowie 2017 roku w Tychach mają stać dwa stadiony. Większy do piłki nożnej i mniejszy, lekkoatletyczny. Budowa tego drugiego ruszy w 2016 – czytamy w nowym wydaniu „Twoich Tychów”.

Reklama

Po wschodniej stronie Stadionu Miejskiego Tychy powstanie wkrótce mniejszy obiekt, specjalnie dla potrzeb lekkoatletyki. Tychy mają już gotowy projekt budowlany pracowni Amibud, którego realizacja pozwoli organizować w mieście imprezy do rangi Mistrzostw Polski.

Niewielkie trybuny na zachodzie pomieszczą ok. 1000 osób. Nie wymagają rozległego zaplecza, ponieważ niezbędne powierzchnie udostępni stojący obok stadion piłkarski. Za to 8-torowa bieżnia, rzutnie i skocznie pozwolą zwiększyć potencjał sportowy kompleksu.

Przetarg na budowę obiektu ma być rozpisany w 2016 roku. Prawdopodobnie w lutym lub marcu Tychy zgłoszą wniosek o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z otrzymaniem środków nie powinno być problemu, ponieważ budowa stadionu jest już w wieloletnim planie ministerstwa. Jeśli uda się zabezpieczyć środki (kosztorys opiewa na 10,6 mln zł), budowa ruszy w 2016 i zakończy się w połowie 2017 roku.

stadiony w TychachWizualizacja nie jest oficjalna - nałożyliśmy jedynie obrys stadionu lekkoatletycznego dla wskazania lokalizacji tego planowanego w Tychach.

Reklama