Stuttgart: Mercedes-Benz Arena otrzyma nowy dach

źródło: esslinger-zeitung.de

Stuttgart: Mercedes-Benz Arena otrzyma nowy dach Latem przyszłego roku cała poliestrowa membrana nad Mercedes-Benz Areną zostanie wymieniona. Aż trudno w to uwierzyć, ale naprawdę jest tak stara…

Reklama

Już tej jesieni odbędzie się przetarg na wymianę poszycia dachu nad Mercedes-Benz Areną w Stuttgarcie. Prace będą prowadzone dokładnie za rok, czyli po sezonie 2016/17. Na wymianę czeka aż 34 000 m2 membrany z PCV. To dokładnie 40 segmentów, w tym dwa układane po zawaleniu dźwigu w 2011 roku.

Operację przeprowadzi na własny koszt spółka zarządzająca obiektem, w której 60% ma miasto, a 40% klub VfB Stuttgart. Szacuje się, że cena za całą operację wyniesie ok. 32 mln zł (7,2 mln €), choć przetarg zweryfikuje te oczekiwania.

Mercedes-Benz Arena

Najbardziej zadziwia nie tyle zakres prac, co przyczyna. Dach będzie wymieniany ze starości, ponieważ powstał jeszcze nad starymi trybunami w 1993 roku. Żywotność membrany tego typu ustalono na poziomie 20 lat, maksymalnie 25. Ten okres upłynie w 2018, dlatego już podjęto plany wymiany.

Poszycie zostanie zastąpione takim samym na kolejne ćwierć wieku, bez zmiany kształtu dachu. Niezmieniony zostanie tylko wewnętrzny pierścień nad pierwszymi rzędami widowni, ponieważ jego w całości instalowano dopiero w 2011 roku.

Reklama