Rzym: Roma wreszcie złożyła komplet dokumentów

źródło: własne | MK

Rzym: Roma wreszcie złożyła komplet dokumentów W sumie to aż 50 tysięcy stron i 3,5 tys. rysunków technicznych. Tak ogromną dokumentację złożyła w poniedziałek AS Roma w urzędzie miasta, składając w ręce urzędników losy przyszłego stadionu.

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie AS Roma potwierdziła złożenie pełnej dokumentacji projektowej nowego stadionu i miasteczka biurowo-rekreacyjnego obok. Przy okazji klub pokazał najświeższe, zaktualizowane wizualizacje, które znajdziecie w galerii.

Stadio della Roma

Mieszczący 52 594 widzów stadion estetycznie nie zmienił się znacząco od ostatniej aktualizacji z 2015 roku, za to znacznie lepiej można na wizualizacjach zobaczyć zespół biurowców, pasaż handlowy i przyszłe centrum treningowe AS Romy.

To właśnie ogromny zakres planowanego kompleksu sprawił, że AS Roma dopiero pod koniec kwietnia złożyła projekt we włoskim komitecie olimpijskim, a dopiero wczoraj pełna dokumentacja trafiła do miasta Rzymu. Łącznie klub przekazał dossier o objętości 50 tysięcy stron, uwzględniające aż 3,5 tys. rysunków technicznych.

Stadio della Roma

Samorząd ma teraz czas na analizę dokumentacji przed zatwierdzeniem jej i przekazaniem dalej. Dalej, czyli do władz regionu Lazio, który następnie będzie miał aż pół roku na zbadanie dossier i jego ocenę. Dopiero po tym kroku regionalny rząd może wydać zielone światło i budowa ruszy. Nie należy więc nastawiać się na rozpoczęcie prac w tym roku.

Stadio della Roma

Stadio Della Roma to koncepcja zaprezentowana jeszcze na początku 2014 roku. Szacowany termin rozpoczęcia budowy przekładano już kilkakrotnie, ponieważ rozległa dokumentacja wymagała licznych zmian i do dziś nie przeszła całej urzędniczej ścieżki.

Reklama