Rzym: AS Roma składa dokumentację stadionu

źródło: własne | MK

Rzym: AS Roma składa dokumentację stadionu Ten stadion rodzi się w bólach, ale wreszcie pełna dokumentacja trafiła do włoskiego komitetu olimpijskiego. To pierwszy krok proceduralny w kierunku budowy.

Reklama

Rozpoczęcie budowy nowego stadionu AS Romy przekładano już tyle razy, że nie zamierzamy nawet spekulować, kiedy wreszcie uda się ruszyć. Za to z całą pewnością droga proceduralna do nowego stadionu na dobre ruszyła dopiero dziś.

Dziś bowiem Roma złożyła kompletną dokumentację, nie tylko stadionu, ale i kompleksu komercyjnego przy nim, do CONI – włoskiego komitetu olimpijskiego. Pozytywna opinia CONI będzie podstawą dla władz regionu Lazio, a ich przychylność umożliwi z kolei uzyskanie pozwolenia na budowę.

Stadio della Roma

Trzeba przyznać, że rozwój tego projektu trwa wyjątkowo długo, ponieważ prezentacja pierwszych wizualizacji miała miejsce już dwa lata temu. Od tego czasu zachodziły jednak duże zmiany, a sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że poza stadionem Roma chce zbudować obok centrum szkoleniowe oraz ogromny kompleks biurowy. To czyni projekt największą w swoim rodzaju inwestycją Włoch i sprawia, że samo przygotowanie dokumentacji trwało skrajnie długo. Czy teraz pójdzie z górki? Musimy poczekać na stanowisko CONI…

Reklama