Rosja 2018: W Samarze zmiana wykonawcy, będą problemy z terminami?

źródło: własne | MK

Rosja 2018: W Samarze zmiana wykonawcy, będą problemy z terminami? Dotychczasowy wykonawca Samara Areny opuszcza plac budowy. Firma PSO Kazań po prostu nie zgodziła się budować według dotychczasowego kosztorysu.

Reklama

Władze regionalne w Samarze potwierdziły, że musi dojść do zmiany wykonawcy na placu budowy Samara Areny. Spółka PSO Kazań nie zgodziła się pracować w oparciu o dotychczasowy budżet. Po nieudanych apelach o zwiększenie środków, wykonawca zdecydował się odstąpić od zlecenia.

Samara Arena

Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ Samara Arena miała już spore opóźnienie względem pierwszych ustaleń. Aktualnie termin oddania to koniec 2017 roku i to pierwszy z „nieprzekraczalnych” terminów FIFA. Na pół roku przed Mundialem 2018 arena musi być gotowa, choć doświadczenie uczy, że nawet na kwartał przed imprezą mogą trwać ostatnie prace.

Minister sportu Witalij Mutko potwierdził zmianę wykonawcy, a następca ma zostać wybrany w najbliższym czasie. Niezmiennie jednak na mocy dotychczasowych umów na budowie mają pracować podwykonawcy.

W tej chwili stadion przechodzi kilka kluczowych etapów budowy, przede wszystkim montaż wielkich przęseł dachu. Przez półtora miesiąca udało się zakotwiczyć tylko trzy z nich (mają być 32). Tempo trzeba zwiększyć, w przeciwnym razie dach nie będzie gotowy na czas.

Na Samara Arenie w 2018 roku przewidziano cztery mecze grupowe, jedno spotkanie 1/8 oraz jeden ćwierćfinał.

Samara Arena

Reklama