Łódź: Coraz bliżej końca na Widzewie

źródło: PlasterLodzki.pl / LaczyNasWidzew.pl

Łódź: Coraz bliżej końca na Widzewie Za miesiąc o tej porze będzie już dach, a my będziemy obserwować montaż krzesełek. Są już pierwsze lampy oświetlenia, cegły elewacji i poliwęglanowe płyty na wewnętrznym obwodzie zadaszenia.

Reklama

Stadion łódzkiego Widzewa przed kolejnym sezonem już nabiera kolorów. Po pierwsze, na elewacji trybuny zachodniej. Ta część stadionu ma być wyłożona w znacznej części cegłą klinkierową, by nawiązać do robotniczych tradycji miasta. Specjalnie dobrano tak wypalany klinkier, by miał różne odcienie i był wizualnie postarzony. Na razie ułożony jest testowy fragment na górze południowo-zachodniego narożnika.

Stadion WidzewaFot: Kamila Matusiak, RTS Widzew Łódź

Wewnątrz zachodniej trybuny gotowe są pierwsze toalety, przygotowane jako model do akceptacji miasta przed wykończeniem pozostałych. Wylewki pod posadzki są gotowe, a w szatniach zawodników montowane jest ogrzewanie podłogowe.

Dach stadionu jest konstrukcyjnie gotowy, skończony jest też montaż blachy trapezowej, która ochroni większość widzów. Pozostało jeszcze ułożyć ok. 2 tys. m2 poliwęglanowych płyt, które przykryją wewnętrzny obwód dachu, dając dostęp promieni słonecznych do przyszłego boiska. Ich instalacja zakończy się do 20 czerwca.

Stadion WidzewaFot: Kamila Matusiak, RTS Widzew Łódź

Nad dachem, na skromnych ramach, osadzono już pierwsze lampy oświetleniowe dla przyszłej murawy. Kolejne pojawią się w przyszłym tygodniu.

Trybuny są wykonane od kilku miesięcy, ale jest jeden niewielki wyjątek. Podobnie jak na stadionie Cracovii, za jedną z bramek (w tym przypadku północną) nie ma jeszcze fragmentu widowni. Tu powstanie składana trybuna stalowa, w miejsce której będzie można ustawić w razie potrzeby scenę. Montaż tej trybuny ruszy 24 czerwca.

Końcówka przyszłego miesiąca będzie też istotna z innego względu. Wtedy powinniśmy już widzieć połacie czerwonych krzesełek, których instalacja ruszy w połowie czerwca. Siedziska dostarczy Grupa Nowy Styl, oczywiście zgodnie z zapowiedzianym już układem uwzględniającym słowo WIDZEW na wschodniej trybunie.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową budowa ma się zakończyć pod koniec listopada. Mosty Łódź mają bardzo dobre tempo i nic nie zwiastuje opóźnień. Południowa i wschodnia trybuna mają być gotowe (nie uwzględniając końca instalacji i wykończeń) już w czerwcu. Dłużej potrwają prace na zachodzie, gdzie jest całe zaplecze stadionu, a także na budowanej najpóźniej północnej trybunie.

Reklama