Edynburg: Hearts mają już połowę pieniędzy na rozbudowę

źródło: DeadlineNews.co.uk

Edynburg: Hearts mają już połowę pieniędzy na rozbudowę Właścicielka Heart of Midlothian podczas pierwszych konsultacji społecznych zdradziła, ile będzie kosztowała budowa nowej trybuny. To aż 67 milionów złotych.

Reklama

W poniedziałek w Edynburgu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące nowej głównej trybuny planowanej na Tynecastle. Konstrukcja zastąpi najstarszą część stadionu, podnosząc pojemność wschodniej strony z 4 do 7 tysięcy. Dzięki temu cały stadion urośnie do ponad 20 tys. miejsc pod dachem.

Tynecastle

Podczas spotkania właścicielka klubu Ann Budge po raz pierwszy ujawniła szacowaną cenę nowej trybuny z bogatym zapleczem. Hearts szacują inwestycję na 11-12 mln funtów, czyli do ok. 67 mln zł.

–  Mamy już ponad połowę odłożoną i czekającą w gotowości, jak również plan pozyskania reszty pieniędzy. Jestem o to spokojna i opowiem wam o szczegółach wkrótce – powiedziała Budge do kibiców.

Jednocześnie przypomniała, że rozbudowa stadionu nie była częścią jej „planu 5-letniego” po przejęciu klubu w 2014 roku. Jednak entuzjazm kibiców i dobre wyniki finansowe przyśpieszyły realizację inwestycji. Kibice dostali zapewnienie, że po wydaniu milionów na rozbudowę Hearts nie będą zadłużeni.

Tynecastle

Reklama