Bydgoszcz: Miesiąc na przygotowanie do mistrzostw

źródło: Express.Bydgoski.pl; autor: michał

Bydgoszcz: Miesiąc na przygotowanie do mistrzostw Czasu jest naprawdę niewiele, ale Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy ma być gotowy na mistrzostwa świata juniorów – czytamy na stronach „Expressu Bydgoskiego”.

Reklama

Już za dwa miesiące (19 lipca) na stadionie Zawiszy rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów do lat 20. Bydgoszcz szykuje się do już drugiej edycji tej imprezy w swojej historii, przed którą trzeba koniecznie zmodernizować główny miejski stadion lekkoatletyczny.

- Od połowy kwietnia na obiekcie przy ul. Gdańskiej rozpoczęły się prace, które potrwają do 30 czerwca – informuje Lucyna Kojder-Szweda, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. – W skład zakresu robót wchodzą: wymiana tablicy świetlnej na głównym stadionie na telebim (koszt zadania to 578 tys. zł) oraz przebudowa strefy mixed zone (600 tys.). Na trybunie A i B nastąpi wymiana stolarki drzwiowej i okiennej (45 tys. zł).

Największym wydatkiem pozostaje jednak wymiana tartanowej nawierzchni na krytej bieżni i stadionie bocznym. Ta część modernizacji pochłonie 2,5 mln zł.

Prace mają się zakończyć jeszcze w czerwcu, ale pewnym utrudnieniem będą organizowane na stadionie imprezy. Piłkarskiemu Zawiszy został jeszcze jeden mecz ligowy, 5 czerwca zaplanowano Festiwal Lekkoatletyczny, a 24-26 czerwca lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Zwłaszcza dwie ostatnie imprezy mogą wpływać na kalendarz prac, jednak miasto zapewnia, że wykonawcy są świadomi kalendarza wydarzeń sportowych.

Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka© FotoDron.PRO

Reklama