Belfast: Glentoran zbuduje nowy stadion

źródło: BBC.com / BelfastTelegraph.co.uk

Belfast: Glentoran zbuduje nowy stadion Od 124 lat grają na obecnym stadionie, ale aktualnie jego stan nie tylko woła o pomstę. On po prostu czeka na rozbiórkę. Nic dziwnego, że kibice i udziałowcy opowiedzieli się za budową nowego.

Reklama

Podczas poniedziałkowego zgromadzenia udziałowców zarząd Glentoranu zaproponował budowę nowego stadionu w miejscu The Oval. Kibice przyjęli plan z entuzjazmem, zwłaszcza że niektórzy na obiecywany stadion czekają już nawet 3 dekady.

Tym razem ma się udać, ponieważ pieniądze są zabezpieczone. Rząd Wielkiej Brytanii przygotował dla Irlandii pakiet ok. 110 mln funtów właśnie na infrastrukturę sportową i z tej puli Glentoranowi ma przypaść ok. 10 mln funtów.

Przedstawiona w poniedziałek wizja ma kosztorys 9,2 mln (53,5 mln zł). Za taką cenę „Glens” mają otrzymać stadion dla 8 tys. widzów z czterema trybunami, a w pojemności uwzględniono ok. 2 tys. miejsc stojących.

Glentoran analizował możliwość budowy w nowym miejscu, dzięki czemu można by nieprzerwanie korzystać z istniejącego od 1892 roku aktualnego obiektu. Zdecydowano jednak, że żadna z dwóch alternatywnych działek nie ma takich atutów jak obecna.

The Oval© Jon Wickenden

The Oval© Jon Wickenden

Reklama