Anglia: Kibic Sunderlandu narobił szumu wokół różowych krzesełek

źródło: własne | MK

Anglia: Kibic Sunderlandu narobił szumu wokół różowych krzesełek W tydzień zebrał półtora tysiąca podpisów i zainteresował lokalne media. A wszystko dlatego, że jego ukochany Sunderland ma wyblakłe krzesełka na stadionie.

Reklama

Stadium of Light to do dziś jeden z największych stadionów Premier League, miejsce koncertów i stale udoskonalany komercyjnie budynek. Tyle że powstał już 19 lat temu i w tym czasie zdążył już się zestarzeć.

Jeden z objawów to wyblakłe bardzo mocno krzesełka w dolnych częściach wschodniej i północnej trybuny – w miejscach największego wystawienia na działanie słońca. A że barwa siedzisk to czerwień, dziś wyglądają na blado różowe…

Stadium of Light

Dlatego jeden z kibiców, nie do końca na poważnie, postanowił zwrócić uwagę na problem. James Smallwood stworzył internetową petycję w sprawie zmiany krzesełek. Dzięki zainteresowaniu redakcji „Sunderland Echo” kampania nabrała rozpędu i dziś ma już prawie komplet 1500 zbieranych podpisów.

Smallwood napisał do klubu w tej sprawie, ale na razie nie otrzymał odpowiedzi, czy uda się w bliskiej przyszłości zaplanować wymianę problematycznych siedzisk.

Reklama