Anglia: Awans do Premier League będzie ich kosztował 30 milionów

źródło: GazetteLive.co.uk

Anglia: Awans do Premier League będzie ich kosztował 30 milionów Middlesbrough wraca do piłkarskiej elity, ale ten powrót na razie okazuje się dość kosztowny. Zanim zagrają pierwszy mecz, muszą solidnie zmodernizować stadion.

Reklama

Wydawałoby się, że Riverside Stadium to taki nowoczesny obiekt. W końcu 10 lat temu grali tam bez problemu półfinał Pucharu UEFA bez żadnych przeszkód. Okazuje się jednak, że nie jest tak różowo. Powracający do Premier League po 7 sezonach klub musi wydać ok. 5 mln funtów (29,1 mln zł) na istotną poprawę infrastruktury.

Po pierwsze, wymiany wymaga system oświetlenia, które dziś nie wystarczyłoby nawet na grę w polskiej I Lidze! „Boro” mają lampy o natężeniu 800 lux, a muszą dla potrzeb transmisji zainstalować system o parametrach 1600 i bez efektu migotania przy powtórkach w zwolnionym tempie. Klub zdecydował na lampy LED, coraz powszechniejsze na stadionach.

Riverside Stadium

Po drugie, istotne zmiany czekają strefę mediów. Sektor prasowy trzeba powiększyć do 150 miejsc (prawie dwukrotność obecnego), a każde stanowisko ma być wyposażone w monitor umożliwiający śledzenie np. powtórek. Zamiast dotychczasowego studia telewizyjnego mają powstać dwa większe w południowo-wschodnim narożniku.

Riverside StadiumTam też przeniosą się wozy transmisyjne, a liczba podestów dla kamer wzrośnie z 8 do 32! By umożliwić pracownikom telewizji szybki dostęp do stadionu i ominięcie kibiców, powstanie nawet osobna klatka schodowa przy południowo-wschodnim narożniku.

Oczywiście wydatki Middlesbrough, nawet jeśli wysokie w porównaniu do pierwotnej ceny całego stadionu (16 mln funtów w 1995), zwrócą się błyskawicznie. Awans do Premier League to skok do finansowego eldorado. W latach 2016-2019 z samych tylko praw telewizyjnych kluby otrzymają do podziału ponad 8 miliardów funtów!

Reklama