Wiedeń: Karnety na Rapid idą jak woda

źródło: SKRapid.at

Wiedeń: Karnety na Rapid idą jak woda W cztery dni zamkniętej przedsprzedaży kibice wykupili 10 tysięcy karnetów na nowy Allianz Stadion! Dopiero w poniedziałek rusza otwarta sprzedaż, w której zostanie naprawdę niewiele…

Reklama

Wczoraj Rapid Wiedeń oficjalnie potwierdził sprzedaż karnetu numer 10 000 na sezon 2016/17, pierwszy na nowym stadionie. Było pewne, że ten karnet się sprzeda, ale chyba nikt nie spodziewał się, że nastąpi to po zaledwie 4 dniach zamkniętej przedsprzedaży i na ponad 3 miesiące przed sezonem!

Skala zainteresowania karnetami na nowy stadion przerosła oczekiwania Rapidu, który przeznaczył do sprzedaży łącznie 15 tys. abonamentów. W efekcie prawie nie ma szans, by w otwartej sprzedaży nabyć karnet na trybunę główną (zostało kilka!) lub na „młyn” na północnej trybunie (ok. 700). Otwarta sprzedaż rusza w poniedziałek.

Allianz Stadion otworzy się z pojemnością aż 28 tys. miejsc, dlatego jest jeszcze potencjał, by zwiększyć pulę karnetów. Jednak już przy 15 tysiącach Rapid będzie zdecydowanym liderem w Austrii.

Dodatkową zachętą do kupna karnetów jest prawo pierwszeństwa przy zakupie biletów na mecz otwarcia Allianz Stadionu. Inaugurację zaplanowano na 16 lipca, a szczegóły będą dostępne w przyszłym tygodniu.

Budowa nowego stadionu w miejscu G. Hanappi Stadion ruszyła na początku 2015 roku, a już dziś konstrukcyjnie obiekt jest prawie kompletny. Postępują prace instalacyjne i wykończeniowe.

Allianz Stadion© SK Rapid Wien

Reklama