Węgry: Stary stadion w Szombathely zburzony, nowy od 11 kwietnia

źródło: alon.hu; autor: michał

Węgry: Stary stadion w Szombathely zburzony, nowy od 11 kwietnia W lutym zaczęli go rozbierać, teraz jest zrównany z ziemią. Stary stadion w Szombathely nie istnieje, ale nowy ma zacząć rosnąć bardzo szybko. Będzie gotowy za 15 miesięcy!

Reklama

Już w najbliższy poniedziałek oficjalnie rozpocznie się budowa nowego stadionu Haladás w Szombathely, przy węgierskiej granicy z Austrią. Rozbiórka poprzedniego ruszyła w lutym i zakończyła się w ostatnich dniach upadkiem tego masztu widocznego poniżej. Trwa jeszcze burzenie starej hali obok.

Haladas Stadion© Haladás Stadion

W poniedziałek odbędzie się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego, ale w rzeczywistości prace już trwają. Na początek wykopy pod fundamenty (pierwsze już położone!), ale postępy mają być bardzo szybkie. Wiecha na dachu ma się pojawić jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a mówimy o stadionie dla ok. 10 tys. widzów!

Cały projekt, uwzględniający rampę z dwupoziomowym parkingiem, a także halę sportową, ma się zakończyć w lipcu 2017. Koszt realizacji projektu jest oszacowany na 15,6 mld forintów, czyli aktualnie ok. 211 mln zł.

Haladas Stadion© Haladás Stadion

Haladas Stadion© Haladás Stadion

Reklama