Węgry: Kolejny ekspresowy stadion, teraz w Miszkolcu

źródło: boon.hu / własne | MK; autor: michał

Węgry: Kolejny ekspresowy stadion, teraz w Miszkolcu Ten projekt jest mocno opóźniony względem pierwszych założeń, ale kiedy prace ruszą, mają potrwać dosłownie rok. To kolejny na Węgrzech stadion, którego budowa będzie wyjątkowo szybka.

Reklama

Podczas specjalnej konferencji prasowej w Miszkolcu poznaliśmy nowy harmonogram budowy stadionu. W pełni zadaszone trybuny na 15 tys. widzów mają powstać w wyjątkowo szybkim tempie, tj. od rozbiórki starego stadionu do oddania nowego minie zaledwie 13 miesięcy!

Pierwotnie budowa miała ruszyć jeszcze w maju 2015 roku, ale wstrzymały ją procedury. Dziś jednak dokumentacja jest pełna, w pełni zatwierdzona i wszystkie niezbędne pozwolenia dla inwestycji są. W związku z tym w najbliższych dniach rozpocznie się przetarg na budowę areny dla DVTK. Rozstrzygnięcie zaplanowano na sierpień.

Diosgyori Stadion

Zakładając pomyślne zakończenie przetargu, we wrześniu będzie można rozebrać stary stadion. Nadzieja jest taka, że inwestycję będzie można maksymalnie długo prowadzić bez skazywania piłkarzy na wyprowadzkę. Tu jednak kluczowe okażą się ustalenia z wykonawcą areny. Tak czy siak plan przewiduje oddanie stadionu w październiku 2017.

Koszt nowego stadionu dla Diósgyőri VTK przewidziano na poziomie 4,5 mld forintów, czyli ok. 64 mln zł.

Reklama