Tarnów: W lipcu zobaczymy nowy stadion „Jaskółek”?

źródło: GazetaKrakowska.pl

Tarnów: W lipcu zobaczymy nowy stadion „Jaskółek”? Za ok. trzy miesiące ma być gotowa koncepcja przebudowy stadionu piłkarsko-żużlowego w Tarnowie. Pomieści ok. 12-14 tysięcy widzów – wylicza „Gazeta Krakowska”.

Reklama

W tym roku władze Tarnowa mają zapisane ok. 150 tys. zł na opracowanie koncepcji stadionu piłkarsko-żużlowego przy ul. Zbylitowskiej. W planie jest przeobrażenie aktualnego „Jaskółczego Gniazda” w spełniający normy i względnie nowoczesny obiekt o pojemności 12-14 tys. widzów.

Ma zachować zarówno funkcję żużlową, jak i piłkarską, ponieważ miasta nie stać na budowę dwóch osobnych obiektów. Już na bieżący plan trzeba będzie sięgać po środki zewnętrzne, a ich pozyskanie wcale nie jest przesądzone.

Przebudowa powinna pochłonąć ok. 50 mln zł i rozpocznie się najwcześniej w 2017 roku. W pierwszej kolejności gotowa będzie koncepcja, za ok. 3 miesiące. Później, na przełomie 2016 i 2017 roku będzie gotowa dokumentacja techniczna planowanych prac. Jeśli budowa ruszy, to Unia Tarnów – i żużlowa, i piłkarska – będzie musiała opuścić swój dom na co najmniej jeden sezon.

Unia Tarnów

Reklama