Rosja 2018: Zenit Arena będzie tańsza? Ogromna kara dla wykonawcy

źródło: Sports.ru / Stadiums.at.ua; autor: michał

Rosja 2018: Zenit Arena będzie tańsza? Ogromna kara dla wykonawcy W skali całej budowy to wciąż niewiele, ale firma Staryj Gorod musi oddać aż 570 milionów rubli. To efekt śledztwa i udowodnienia, że podwykonawca sztucznie zawyżał cenę.

Reklama

To pierwszy, ale czy ostatni taki werdykt w sprawie najbardziej problematycznej budowy w Rosji? Sąd rejonowy w Sankt Petersburgu zdecydował, że firma Staryj Gorod w nieuprawniony sposób zawyżyła koszty swoich prac, by uzyskać wyższe wynagrodzenie od inwestora.

Staryj Gorod był podwykonawcą wykonującym pale we wczesnej fazie inwestycji. Zdaniem sądu firma zawyżyła wartość zadania o ponad połowę (!), czyli w sumie 570 mln rubli (aktualnie 33 mln zł). W związku z tym zapadła decyzja, że całość środków ma zostać zwrócona i zostanie wyegzekwowana od firmy.

Przypomnijmy, że Zenit Arena to zdecydowanie najdroższy ze stadionów w historii Rosji, do niedawna jeden z najdroższych na świecie (sytuację „uratował” dramatyczny spadek wartości rubla). Według aktualnych szacunków do końca tego roku na stadion zostanie wydanych ok. 38 mld rubli (2,26 mld zł).

Zenit Arena

Reklama