Wiedeń: Dekorowanie Allianz Stadionu na kwartał przed otwarciem

źródło: własne | MK

Wiedeń: Dekorowanie Allianz Stadionu na kwartał przed otwarciem Wielki napis Rapid wisi od kilku dni, a na lekkim szkielecie przybywa zielonych paneli elewacji. Allianz Stadion nabiera ostatecznej formy na trzy miesiące przed planowanym otwarciem.

Reklama

Jeśli nic się nie zmieni, już w trakcie Euro 2016, 16 czerwca, dojdzie do inauguracji nowego stadionu Rapidu Wiedeń. Już dziś można podziwiać część efektów pracy koncernu Strabag. Trybuny prawie domknięte (pozostawiony jedynie wyjazd na północy), zadaszenie niemal kompletne, trwa wykańczanie wnętrz w zachodniej trybunie.

W ostatnich dniach zaczęły się pojawiać „wisienki”, czyli elementy dekoracyjne areny. Na południowym krańcu Allianz Stadionu dominuje wielki czerwony napis RAPID, wpisany w wielkie przeszklenie imitujące herb klubu. Ruszyła też instalacja zielonych paneli elewacji, które stworzą barwną mozaikę kryjącą prefabrykowane trybuny.

Przypomnijmy, że budowa Allianz Stadionu trwa od niewiele ponad roku (!), w marcu 2015 były wylewane fundamenty. Tymczasem wart 53 mln € stadion (226 mln zł) jest już prawie kompletny. Od sezonu 2016/17 zapewni Rapidowi Wiedeń najlepszą infrastrukturę w kraju i zwiększy pojemność z 18 tys. na Gerhard-Hanappi-Stadion do 28 tysięcy.

Allianz Stadion© Othmar Rabensteiner

Allianz Stadion© Othmar Rabensteiner

Reklama