Sankt Petersburg: 100 milionów za otoczenie Zenit Areny

źródło: własne | MK

Sankt Petersburg: 100 milionów za otoczenie Zenit Areny Prawie dwa miliardy rubli pochłoną prace krajobrazowe wokół nowego stadionu Zenitu Sankt Petersburg. Tymczasem wewnątrz areny kończy się kluczowy etap budowy.

Reklama

Według doniesień „Kommersanta” miasto Sankt Petersburg czekają poważne wydatki na prace krajobrazowo-infrastrukturalne wokół Zenit Areny. Stadion na Krestowskim Ostrowie będzie miał infrastrukturę otoczenia wartą aż 1,795 mld rubli (99,9 mln zł).

Choć to prace opisane jako „krajobrazowe”, chodzi przede wszystkim o wyposażenie parkingów, dróg dojazdowych i ciągów pieszych. Oczywiście zamówienie udzielone firmie Leokam obejmuje również przygotowanie roślinności w częściach rekreacyjnych. Prace potrwają do 2017 roku.

Kończy się montaż rozsuwanego dachu

Przed weekendem udało się zamontować przedostatni, jedenasty już segment rozsuwanego zadaszenia. Prace stanowią poważne wyzwanie zwłaszcza na finiszu, ponieważ ostatnie dwa segmenty są największe i jako jedyne są łączone w powietrzu, a nie po położeniu na szynach.

Zenit Arena

Kompletny rozsuwany dach (czekający na poszycie) powinniśmy zobaczyć najpóźniej w piątek. Dzięki jego ułożeniu z płyty boiska będą mogły zjechać ogromne dźwigi, które zrobią miejsce na przygotowywanie wysuwanej murawy.

Zenit Arena

Aktualny harmonogram zakłada oddanie Zenit Areny do użytku na początku 2017 roku. Ostateczna cena wciąż nie jest znana. Nie powinna być znacząco wyższa od 35 mld rubli (aktualnie 1,9 mld zł), ale główny wykonawca kilkakrotnie zwracał już uwagę, że te środki będą niewystarczające.

Reklama