Nowy Jork: Cosmos czekają już trzeci rok

źródło: BigAppleSoccer.com

Nowy Jork: Cosmos czekają już trzeci rok Po raz pierwszy NY Cosmos złożyli wniosek o budowę swojego prywatnego stadionu w 2013 roku. Gdyby wszystko szło gładko, dziś otwieraliby arenę. A oni wciąż czekają na pozwolenia.

Reklama

Wczoraj przedstawiciele najbardziej znanego klubu piłkarskiego z USA spotkali się z kibicami i dziennikarzami. Jednym z tematów spotkania był nowy stadion w Belmont Park, ponieważ kilka tygodni temu minęły trzy lata od złożenia przez klub propozycji budowy areny piłkarskiej.

Od stycznia 2013 w sprawie stadionu zmieniło się zaskakująco niewiele: pozwolenia na budowę wciąż nie ma. Aktualnie NY Cosmos czekają na zgodę Empire State Development Corp, która prosiła klub o wprowadzenie istotnych zmian w dokumentacji. Kluczowe elementy (w tym hotel i pasaż komercyjny) zostaną zachowane, ale wciąż trzeba czekać na zielone światło.

NY Cosmos Stadium

Moglibyśmy teraz wprowadzać się i prowadzić zupełnie inną rozmowę, w innej atmosferze. Ale jednocześnie rozumiemy procedury w stanie Nowy Jork i hrabstwie Nassau w ostatnich 2-3 latach. Pozostajemy cierpliwi. Wierzymy, że to jest najlepsza działka dla nas, a nasza propozycja jest najlepszą złożoną dla tego terenu – podsumował dyrektor klubu Erik Stover.

NY Cosmos chcą zbudować w sąsiedztwie toru wyścigowego Belmont Park stadion dla 25 tys. osób, sprzężony z rozległym kompleksem komercyjno-rekreacyjnym. Całość ma być warta aż 400 mln $ (1,52 mln zł) i finansowana w 100% prywatnie. Właśnie ten argument sprawił, że aż 80% mieszkańców wg badań aktualnego mistrza ligi NASL popiera projekt Cosmos. Bardzo rzadko zdarza się, by okoliczna społeczność wyrażała aż tak wysokie poparcie dla stadionu.

NY Cosmos Stadium

NY Cosmos Stadium

Reklama