Montreal: Olimpijska wieża zmieni się w biurowiec

źródło: CBC.ca

Montreal: Olimpijska wieża zmieni się w biurowiec Po 30 latach pustostanu wreszcie jest potężny najemca. Od 2018 roku wieża Stadionu Olimpijskiego w Montrealu będzie miejscem pracy tysiąca osób!

Reklama

Pierwotnie planowano, że wysoka na 175 metrów wieża olimpijska powstanie już na Igrzyska 1976. Miało się w niej mieścić rozległe zaplecze treningowe dla sportowców. Niestety, Stadion Olimpijski był tak opóźniony, że dopiero w 1986 wieża zaczęła funkcjonować.

Imponująca konstrukcja górująca nad północnym Montrealem ma 12 pięter użytkowych, jednak te nigdy nie zostały wykorzystane. Sytuacja zmieni się wreszcie w połowie 2018 roku, gdy na teren stadionu wprowadzą się pracownicy kasy oszczędnościowo-kredytowej Desjardins. Na 7 z 12 pięter zatrudnienie znajdzie łącznie tysiąc osób z działu obsługującego karty kredytowe.

By przemiana wieży w biurowiec była możliwa, wcześniej trzeba wydać na renowację budynku ogromne pieniądze. Modernizacja pochłonie 60 mln $ (178 mln zł), z czego trzy czwarte pokryje kredyt od rządu prowincji Quebec.

Montreal Olympic StadiumFot: Artur Staszewski (cc: by-sa)

Montreal Olympic StadiumFot: Lilia Laurent (cc: by-sa)

Reklama