Lyon: Wielkie drukowane lwy zdobią nowy stadion

źródło: własne | MK

Lyon: Wielkie drukowane lwy zdobią nowy stadion Dwa już dojechały na specjalnych tirach, a dwa kolejne są w przygotowaniu. W sumie cztery lwy znajdą się na promenadzie wokół Parc OL na przedmieściach Lyonu.

Reklama

Stade LyonNowy stadion Olympique Lyonnais doczekał się ciekawej ozdoby. Na zewnętrznej promenadzie okalającej obiekt pojawią się w sumie cztery lwy. Pierwszy przyjechał pod koniec lutego i jest niebieski. Drugi, biały, pojawił się w miniony piątek. Następny będzie czerwony (na ukończeniu), a jako ostatni przyjedzie złoty.

Tym sposobem wszystkie barwy Olympique będą reprezentowane na niecodziennych rzeźbach. A właściwie nie na rzeźbach, ponieważ wysokie na 420cm lwy to wydruki 3D! Powstanie jednej sztuki to efekt ok. 500 godzin drukowania non stop. By wykonać je efektywnie i bezpiecznie, twórcy z firmy Drawn podzielili wydruki na 88 elementów.

Po złożeniu każdy z lwów jest pokrywany gładzią, malowany i lakierowany, a później może jechać na stadion. Z uwagi na masę 1500kg transport odbywa się ciężarówkami.

Stade Lyon

Stade Lyon

Reklama