Edynburg: Hearts zaczynają konsultacje dla ostatniej trybuny

źródło: Scotsman.com / własne | MK

Edynburg: Hearts zaczynają konsultacje dla ostatniej trybuny Czwarta trybuna to najbardziej pechowa część Tynecastle. Klub próbował ją zbudować już kilka razy i nic nie wyszło. Właśnie próbuje ponownie, a pierwsze dokumenty już wpłynęły do magistratu.

Reklama

W przyszłym roku minie 20 lat od ostatniej dużej rozbudowy Tynecastle. W tym czasie, ostatni raz w 2010, Heart of Midlothian próbowali bezskutecznie dobudować ostatnią, czwartą trybunę. W grudniu 2015 wreszcie pojawiła się szansa na domknięcie stadionu i usunięcie starej konstrukcji jeszcze z 1914 roku!

Pierwszy krok w kierunku nowej trybuny to poniedziałkowe złożenie wstępnego wniosku do rady miasta Edynburga. Ponieważ projekt będzie uznawany za „duży” z racji skali, wymaga poważnych konsultacji. W planie jest budowa trybuny dla 7 tysięcy widzów, dzięki której Tynecastle przekroczy 20 tys. miejsc siedzących pod dachem.

Nowa właścicielka Hearts Ann Budge obiecała, że jeśli z uzyskaniem pozwolenia nie będzie problemu, budowa będzie mogła ruszyć już jesienią tego roku. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie trybuny w drugiej połowie 2017 r.

Poniżej przypominamy najważniejsze z dotychczasowych planów z okresu 1997-2007 (najświeższa wersja jest pierwsza). Żadnego z nich nie udało się wdrożyć, na wizualizacje tego aktualnego jeszcze czekamy.

Tynecastle

Tynecastle

Tynecastle

Tynecastle

Reklama