Edynburg: Rozbudowa Tynecastle za rok?

źródło: BBC.co.uk

Edynburg: Rozbudowa Tynecastle za rok? Nowa właścicielka Heart of Midlothian poinformowała, że zamierza rozbudować istniejący stadion. Celem jest przede wszystkim główna trybuna, a prace mogą ruszyć z końcem 2016.

Reklama

Rok temu Ann Budge kupiła jeden z dwóch najważniejszych klubów sportowych Edynburga, Heart of Midlothian. Podupadły zespół grał jeden sezon w drugiej lidze, ale już wrócił do najwyższej klasy i niezmiennie należy do najpopularniejszych w Szkocji.

Budge sugerowała w 2014, że być może najlepszym rozwiązaniem dla Hearts będzie wyprowadzka poza Tynecastle, jeśli okaże się ekonomicznie racjonalna. Jednak kibice odpowiedzieli zdecydowanym sprzeciwem, ponieważ w przyszłym roku minie już 130 lat, od kiedy „Serca” grają w tym miejscu.

Tynecastle

Dlatego wielu ucieszyła wiadomość podczas środowego zgromadzenia udziałowców, że Hearts zostaną w swojej starej świątyni na dłużej. Jest plan rozbudowy stadionu, a właścicielka zasugerowała, że modernizacja może objąć obszar trzech trybun: zachodniej, północnej i wschodniej.

Tynecastle

Ta ostatnia jest priorytetem, ponieważ to najstarsza i najsłabiej wyposażona część stadionu. Jednocześnie pełni rolę głównej trybuny, dlatego jej modernizacja jest konieczna. Plany ekspansji były jeszcze w poprzedniej dekadzie, gdy Tynecastle miało urosnąć do 23 tysięcy miejsc,

O ile stadion urośnie teraz? – Chcemy zwiększyć pojemność i ustaliłam minimum na poziomie 20 tysięcy. Jakakolwiek liczba poniżej tej mogłaby zostać odczytana jako brak ambicji – powiedziała Budge podczas zgromadzenia. Pierwsze prace mogłyby ruszyć już pod koniec 2016 roku.

Reklama