Anglia: Bournemouth powiększy stadion i wciąż będzie najmniejszy

źródło: AFCB.co.uk; autor: michał

Anglia: Bournemouth powiększy stadion i wciąż będzie najmniejszy Choć urośnie o prawie 30%, to Vitality Stadium pozostanie najmniejszym stadionem Premier League. Właśnie trwają konsultacje w sprawie nowej trybuny południowej.

Reklama

Dean CourtW marcu ruszyły konsultacje dla południowej trybuny Vitality Stadium. Przyniesie nie tylko dodatkowe miejsca na widowni, ale też poprawi atmosferę na stadionie. Powstaną narożniki i stadion stanie się przytulniejszy.

Pojemność urośnie o 27%. Dziś Vitality Stadium (potocznie Dean Court) mieści 11 464 widzów i jest najmniejszym stadionem Premier League. Z nową trybuną będzie 14 529, czyli wciąż najmniej w lidze.

To o prawie 4 tysiące mniej niż klub planował jeszcze w 2014 roku, ale wreszcie część kibiców załapie się na dodatkowe bilety. Aktualnie tysiące chętnych odchodzą od kas z kwitkiem, bo wejściówek regularnie brakuje.

Konkretnego terminu budowy nowej trybuny jeszcze nie ma, wszystko będzie zależało od kwestii proceduralnych. Jej powstanie to jednak kwestia priorytetowa, więc powinno być kwestią miesięcy.

Dean Court

Dean Court

Dean Court

Reklama