USA: Wielkie odświeżanie Nissan Stadium

źródło: Nashvillepublicradio.org / WKRN.com / Tennessean.com

USA: Wielkie odświeżanie Nissan Stadium Największy stadion w Nashville wkrótce zmieni swój wizerunek. Ruszył demontaż prawie 70 tys. krzesełek, a także renowacja fasad i konstrukcji areny NFL.

Reklama

W Nashville luty to miesiąc wielkich zmian. Po zakończeniu sezonu NFL ruszyła operacja wymiany wszystkich krzesełek (dotąd było ich 69 143). Nie ma już siedzisk na najwyższych poziomach i – tu złe wieści dla kibiców Titans – żadne z nich nie trafią na sprzedaż jako pamiątki.

Mimo próśb fanów całość ma pójść do recyklingu, a sprzedaż plastikowych i metalowych części pomoże odzyskać część kosztów. W sumie modernizacja wielkiego Nissan Stadium pochłonie ok. 15 mln $ (60 mln zł) i zakończy się przed nowym sezonem NFL, latem tego roku.

Pierwsza tura zmiany siedzisk powinna zakończyć się w najbliższych tygodniach, ponieważ już w marcu na stadionie będzie rozgrywany turniej kobiecych reprezentacji USA, Francji, Anglii i Niemiec. Wśród innych zmian, już częściowo widocznych, są malowane na czerwono rampy prowadzące na trybuny.

Nissan Stadium© Steven Tilton

Reklama