Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – KSU Stadium

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – KSU Stadium Najstarszy uniwersytet w Arabii Saudyjskiej w 2015 roku doczekał się swojego stadionu piłkarskiego. Docelowo mają się tu odbywać mecze ligowe, na razie „złota” arena zdobi kampus.

Reklama

King Saud University to pierwszy publiczny uniwersytet założony w Arabii Saudyjskiej. Kiedy jego kampus powstawał kilka dekad wstecz, był na zachodnim krańcu Rijadu. Dziś to prawie śródmieście – tak szybko rozwija się stolica Arabii Saudyjskiej.

Wraz z nią pojawiła się konieczność budowy nowego stadionu. Dziś KSU Stadium to jedyny tak duży stadion otwarty w 2015 roku na całym Półwyspie Arabskim. Zanim zagłosujecie w konkursie Stadion Roku, poznajcie jego historię.

King Saud University Stadium

Choć KSU ma ok. 65 tysięcy studentów, to obiekty sportowe powstające na kampusie przewidziane są nie tylko dla nich, lecz dla mieszkańców całego miasta. Wkrótce dojdzie do otwarcia wielkiej hali widowiskowej obok stadionu, a King Saud University Stadium obchodzi już pierwsze urodziny. Co otrzymał uniwersytet?

King Saud University Stadium

25 tysięcy miejsc wokół boiska, z częściowym zadaszeniem i bardzo hojnie wyposażoną strefą VIP. Pojemność przekracza realne zapotrzebowanie uczelni, za to może z powodzeniem sprawdzić się podczas rozgrywek najwyższej ligi Arabii Saudyjskiej. Futbol jest tu bardzo popularny, a arena ma służyć do organizacji części meczów w Rijadzie.

King Saud University Stadium

Architektonicznie stadion nie jest szczególnie innowacyjny, za to dobrze wpasowuje się w otoczenie. Jego elewacja w mocnym słońcu połyskuje złotymi refleksami, a przy zachmurzonym niebie staje się matowa i brązowa.

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama