SR 2015 Głosowanie Jury: Drugie miejsce – Estadio BBVA Bancomer

źródło: własne | MK

SR 2015 Głosowanie Jury: Drugie miejsce – Estadio BBVA Bancomer W każdej kategorii nieprzeciętnie wysokie noty, co świadczy o jakości największego meksykańskiego stadionu otwartego w 2015 roku! W dodatku efekt osiągnięty za niezłą cenę i prostymi środkami.

Reklama

Największa inwestycja sportowa Meksyku w ostatnim roku to też stadion z największą w tym kraju infrastrukturą biznesową, by pomóc klubowi CF Monterrey w maksymalizacji zysków. Jego pojemność już w pierwszym roku urosła o ponad 2 tysiące, co dowodzi, że stworzenie ponad 50 tys. miejsc nie było zbyt odważną decyzją. Teraz

Stadium of the Year 2015

Estadio BBVA Bancomer to jeden z wyjątków w tegorocznym plebiscycie, ponieważ udało mu się pogodzić wszystkich architektów co do jakości: to naprawdę wartościowa koncepcja, bardzo dobrze zrealizowana i wnosząca ciekawe rozwiązania w projektowaniu stadionów. Stąd wysokie noty w każdej z trzech kategorii: estetyka (7,1 pkt), relacja z otoczeniem (6,7 pkt) oraz innowacyjność (6,35 pkt).

Stadium of the Year 2015

César Azcárate, IDOM: Interesująca relacja między stadionem a górą, która determinuje ostateczną formę stadionu. Z drugiej jednak strony, zewnętrzne poszycie nie umożliwia w pełni kontaktu z zewnętrznym otoczeniem.

Stadium of the Year 2015

Andrew Edge, Arup Associates: Rozpoznawalny kształt i znaczenie Estadio BBVA Bancomer bardzo dobrze wpisuje stadion w lokalny kontekst. Stanowi też precedens dla projektowania stadionów w Meksyku, ponieważ prezentuje „europejski” styl połączony z lokalną tożsamością.

Stadium of the Year 2015

Dipesh Parel, Pattern Architects: Nawiązanie relacji z górą nadaje temu budynkowi unikalną formę i jasne połączenie z krajobrazem. To mocne wrażenie traci nieco z bliższa z powodu przytłaczającej kubatury i ostrej faktury elewacji. Z punktu widzenia kibica oferowane powierzchnie są bardzo udane.

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama