Rosja: Stadion FK Krasnodar dopiero w sezonie 2016/17

źródło: Stadiums.at.ua / Championat.com

Rosja: Stadion FK Krasnodar dopiero w sezonie 2016/17 Właściciel klubu przyznaje, że ten projekt nigdy się nie zwróci. Wydał fortunę, ale jest zadowolony. W sezonie 2016/17 wreszcie uda się otworzyć mocno opóźniony stadion w Krasnodarze.

Reklama

Boisko było ułożone już wiosną 2015, ale nieprędko odbędzie się na nim pierwszy mecz. Stadion Krasnodar najpierw miał być otwarty jesienią 2015, później na wiosnę 2016. Teraz właściciel klubu Siergiej Galicki potwierdza w rozmowie z Championat.com, że inauguracja nastąpi na początku sezonu 2016/17.

Galicki przy okazji określił, że wydał na ten stadion ok. 20 miliardów rubli (wg aktualnego kursu 1 mld zł). To przy pojemności 36 tysięcy widzów, nawet z opcją rozbudowy do 40, jest wysokim kosztem. Na szczęście w Krasnodarze udało się kupić większość materiałów jeszcze przed pierwszym załamaniem rubla, dlatego inwestycja nie ucierpiała z powodu lawinowego wzrostu cen.

Właściciel FK Krasnodar potwierdził, że ta inwestycja się nie zwróci. Pieniądze wydane na nowy stadion nie zostaną zrekompensowane przez wpływy z biletów, ale „to już inna historia”.

Stadion FK Krasnodar

Stadion FK Krasnodar

Reklama