Rosja: Spłonął przedziwny pomnik pod stadionem Anży

źródło: Stadiums.at.ua; autor: michał

Rosja: Spłonął przedziwny pomnik pod stadionem Anży Nie, oczy Was nie mylą. To gigantyczna replika Lamborghini Gallardo, która z nie do końca jasnych przyczyn „ozdobiła” przedpole Anży Areny. Teraz z równie nieznanych przyczyn spłonęła.

Reklama

W weekend doszło do pożaru w Kaspijsku, gdzie znajduje się stadion Anży Machaczkała. Po południu przechodnie dostrzegli dym wydobywający się z ogromnego Lamborghini Gallardo. Zanim strażacy zdążyli przyjechać, znaczna część niecodziennej rzeźby uległa zniszczeniu.

Przyczyny pożaru nie są znane, ale możliwe jest zwarcie wewnątrz olbrzymiego samochodu, wysokiego na 7 metrów i długiego na 25. Replika miała bowiem sprawne światła, które wymagały instalacji elektrycznej.

Gallardo @ Anji Arena

Być może bardziej niejasne od samego pożaru są okoliczności powstania „rzeźby”. Konstrukcja stworzona na zachodnim przedpolu Anży Areny została ufundowana przez zarząd stadionu w nagrodę za powrotny awans Anży do Premjer Ligi. Miała symbolizować siłę i szybkość, choć jak podaje lokalna „Dagestan Segodnya” związki Dagestanu z Lamborghini są… trudne do pojęcia.

W najbliższym czasie wielkie Gallardo miało być wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, jednak pożar przesunął to w czasie.

Gallardo @ Anji Arena

Gallardo @ Anji Arena

Reklama