Meksyk: Toluca pokazuje makietę i buduje parking

źródło: TolucaFC.com

Meksyk: Toluca pokazuje makietę i buduje parking Wielki, wysoki na 7 pięter parking powstaje już w meksykańskiej Toluce. To pierwszy krok w kierunku kompletnej przebudowy miejscowej „Bombonery”.

Reklama

Toluca FC zaprezentowała swoim kibicom makietę Estadio Nemesio Diez po całkowitej przebudowie. Ta informacja jest o tyle istotna, że dotychczasowe wizualizacje mają już rok, są mocno nieprecyzyjne i znacząco różnią się od tego, co od kilku dni mogą zobaczyć fani w Toluce.

Estadio Nemesio Diez

Niezmienna pozostaje pojemność (wzrost do 30 tys. miejsc), budżet (800 mln pesos) oraz czas realizacji – całość ma być gotowa w dwa lata. Jednak wysokość obiektu, układ trybun i przede wszystkim rozmiar parkingu przy stadionie są znacząco różne.

To właśnie parking jest pierwszym elementem inwestycji, która ruszyła we wrześniu 2015. Z uwagi na skrajnie małą ilość miejsca parking musi mieć aż 7 pięter, by pomieścić 1500 aut. Zostanie połączony ze stadionem dwiema zadaszonymi kładkami, ponieważ nie znajduje się bezpośrednio przy obiekcie. Zdjęcie satelitarne poniżej pokazuje jak niesamowicie ciasna jest zabudowa wokół i jakie kompromisy wymusza!

Estadio Nemesio Diez

Reklama