Nowy projekt: Wreszcie jest wizja dla Trenczyna

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Wreszcie jest wizja dla Trenczyna Rozbiórka starego stadionu ruszyła jeszcze w 2014, ale dopiero w ostatnich dniach kibice zobaczyli ostateczne wizualizacje planowanego następcy. 12-tysięcznik o międzynarodowym standardzie powstanie w Trenczynie.

Reklama

Klub piłkarski AS Trenčín zrobił kibicom nie lada prezent na Święta. 26 grudnia 2015 pokazał osateczne wizualizacje nowego stadionu, który ma powstać w miejscu zburzonego częściowo Štadiónu na Sihoti. Demontaż starych wałów ruszył w 2014 i od tego czasu fani czekali na konkrety w sprawie przyszłości.

Jeszcze w 2015 zespół złożył wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, później przyjdzie czas na pozwolenie na budowę. Sama budowa ma ruszyć we wrześniu 2016 i potrwać do końca 2018.

Nowe trybuny o pojemności 12 tys. miejsc z pełnym zadaszeniem powstaną w etapach. Pierwszy ma pochłonąć 7,4 mln €. Z tej sumy dwie trzecie wyłożą instytucje prywatne (AS Trenčín i słowacki związek piłkarski), a jedną trzecią budżet centralny Słowacji. Miasto ma przede wszystkim przekazać tereny pod inwestycję.

Stadion na Sihoti

Stadion na Sihoti

Reklama