Słowacja: Burzenie stadionu w Trenczynie rozpoczęte

źródło: własne

Słowacja: Burzenie stadionu w Trenczynie rozpoczęte Jeszcze w tym roku ma się zakończyć wyburzanie większości starego Stadionu na Sihoti. Później ma się rozpocząć budowa finansowanego głównie prywatnie nowego 10-tysięcznika dla AS Trencin. Ale nie wszystko jest jasne…

Reklama

W poniedziałek na Stadion na Sihoti wjechał ciężki sprzęt i ruszyło usuwanie starych trybun. Do rozbiórki zaplanowano trzy odkryte strony obiektu. Trybuna główna jako jedyna pozostanie w użyciu, by umożliwić rozgrywanie meczów.

Stadion na Sihoti© AS Trenćin

Prace idą bardzo sprawnie i powinno tak być, ponieważ okres od rozpoczęcia do zakończenia rozbiórki przewidziano na 45 dni. Po półtora miesiąca w Trenczynie mają się zacząć przygotowania do budowy nowego stadionu. Wiadomo o nim na razie stosunkowo niewiele. Klub pokazał jedną wizualizację, widoczną poniżej. Obiekt pomieści 8 tys. widzów z trzema trybunami, a 10,5 tysiąca po zburzeniu ostatniej trybuny i jej wymianie na nową.

Losy projektu nie są jednak przesądzone, ponieważ władze miasta nie są chętne uczestniczyć w inwestycji. Co prawda to samorząd pokrywa koszty ponad 80 tys. € prac rozbiórkowych, ale w kosztach budowy stadionu nie zamierza uczestniczyć.

Stadion na Sihoti© AS Trenćin

Sam ten fakt nie jest problemem. Warto bowiem podkreślić, że AS Trencin chce samodzielnie wydać na inwestycję 3,9 mln € (ok. 16,5 mln zł). Dodatkowe 2,4 mln € klub otrzyma od słowackiego rządu, zamykając budżet inwestycji w sumie 6,3 mln €, czyli 27 mln zł.

Problematyczne jest jednak stanowisko miasta w sprawie własności gruntu. AS Trencin chce zapłacić miastu ok. 300 tys. € za kupno terenu z aktualnym stadionem. Jednak radni postawili dodatkowy warunek, by klub dołożył kolejne 250 tys. € do oferty, na co AS Trencin nie zamierza się zgodzić. Aktualnie dalsze losy projektu wciąż nie są formalnie przesądzone, choć wydaje się, że po rozpoczęciu rozbiórki odwrotu już nie ma.

Reklama